Michał Głuszek

Nauczyciel jogi i języka angielskiego, psycholog i psychoterapeuta, autor reportaży i esejów, podróżnik.

Z dziesięciu lat, które minęły od ukończenia przez niego studiów w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, pięć spędził w Azji – pracując dla szkół i instytucji edukacyjnych, ucząc się i podróżując. W tym czasie dużo pisał i publikował – między innymi w Przeglądzie Oświatowym, Magazynie Together i Kwartalniku Artystycznym Bliza.

Jogę studiował pod okiem wielu wybitnych nauczycieli – najpierw w Indonezji, potem w Chinach, Polsce i Birmie, wreszcie u samych źródeł: w indyjskich Himalajach. Ukończywszy w 2014 w Rishikeshu, światowej stolicy jogi, 200-godzinny kurs nauczycielski a w 2015 roku w Dharamsali 300-godzinny kurs zaawansowany (oba certyfikowane przez najbardziej rozpoznawalną międzynarodową organizację jogową: Yoga Alliance USA), został jednym z zaledwie pięciu nauczycieli w Polsce z dyplomem RYT 500.

Regularnie się szkoląc – między innymi na Ukrainie oraz na Kubie – i mając na koncie grubo ponad tysiąc godzin przeprowadzonych zajęć, jest w tej chwili klasyfikowany przez Yoga Alliance jako doświadczony nauczyciel E-RYT 200, RYT 500, z czym wiążą się uprawnienia do prowadzenia kursów instruktorskich.

Od dwóch lat mieszka i pracuje w Polsce, razem z Renatą Głuszek prowadząc jako Black & White Yoga zajęcia power yogi, stretchu i relaksacji, aerial yogi oraz organizując związane z jogą warsztaty, eventy (wystąpił między innymi na międzynarodowej konwencji fitnessowej Eu4ya czy obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi na AWFiS) i szkolenia instruktorskie. Poza tym nadal regularnie publikuje (między innymi jako ekspert body/mind portalu Zatoka Piękna) i szkoli się w zawodzie psychoterapeuty w nurcie psychodynamicznym.


Renata Głuszek

Nauczycielka jogi oraz języka angielskiego, specjalistka metodyki, podróżniczka.

Wkrótce po ukończeniu Kolegium Kształcenia Nauczycieli Uniwersytetu Gdańskiego zaczęła podróżować i uczyć: pracowała w Szwajcarii, Chinach, Syrii, Irlandii, Indonezji, Mongolii Wewnętrznej oraz w Birmie.

Jogą zainteresowała się w Indonezji a swoją praktykę rozwijała w Polsce, potem Birmie, by wreszcie na półtora miesiąca zamieszkać w Dharamsali – tybetańskim azylu w indyjskich Himalajach. Tam dzień po dniu, zgłębiając filozoficzne i praktyczne aspekty jogi dosłownie od wschodu do zachodu słońca, formalizowała swoje kompetencje – najpierw w ramach kursu nauczycielskiego RYT 200 (certyfikowanego przez najbardziej rozpoznawalną międzynarodową organizację jogową: Yoga Alliance USA), potem – jako nauczycielka stażystka.

Regularnie szkoląc się i pogłębiając swoją praktykę – między innymi na Ukrainie i na Kubie – i mając na koncie około tysiąca godzin przeprowadzonych zajęć, jest w tej chwili klasyfikowana przez Yoga Alliance jako doświadczona nauczycielka E-RYT 200, z czym wiążą się uprawnienia do prowadzenia kursów instruktorskich.

Od dwóch lat mieszka i pracuje w Polsce, razem z Michałem Głuszkiem prowadząc jako Black & White Yoga zajęcia power yogi, stretchu i relaksacji, aerial yogi oraz organizując związane z jogą warsztaty, eventy (wystąpiła między innymi na obchodach Międzynarodowego Dnia Jogi na AWFiS) i szkolenia instruktorskie.